+372 506 2100
Asukoht:
Voki, 67301 Sihva

Päikesepaneelid

Tehnoloogia areneb kiiresti, seda ka paneelide valdkonnas. Tänasel päeval on tootjate valik päris suur (enamus neist asub aasias) ja mis peamine, hind võrreldes aastate taguse ajaga on muutumas mõistlikuks. Meie kaudu on võimalik soetada väga paljude erinevate tootjate mooduleid johtuvalt vajadusest, kvaliteedist ja ka rahakoti paksusest. Kuna tootjad tulevad järjest välja uute modifikatsioonidega, mis reeglina on alati parem kui eelmisel mudelil, siis lühidalt kokkuvõttes võib oodata ja jäädagi ootama. 5 või 10 aastat tagasi ostetud paneel pole kindlasti sama võimekas kui tänasel päeval turul olevad ja nii ka 5 või 10 aasta pärast tänane paneel.

Seega lühidalt kokku võttes paneeli hinna määrav suurus on €/W ehk siis mitu eurot maksab üks Watt paneeli kohta. Kui meil näiteks on 300W paneel ja selle hind on 120€ tükk, siis 120/300=0.40€/W

Paneeli tehnilised andmed saab vastava tootja andmelehelt. Muutuvas Eesti kliimas tuleb komplektide loomisel arvestada sellega, et miinus kraadidega paneeli tootlikus reeglina tõuseb ja pluss kraadidega vastavalt ka väheneb. Seega olukorras kus talvel on väljas -25C, päike järsku välja tuleb ja paneel on lumest ja jääst puhas, peaks olema arvestatud inverteri sisendis olukorraga, kus paneelide pingete summa ei ületaks inverteri lubatud maksimum sisendpinget.

Igale lahendusele saab leida sobiliku paneeli ja selle juurde kuuluvad kinnitused, et see näeks ka esteetiline välja ja ka heitlike ilmastiku oludega kestaks nii nagu peab.

Paneelidest on meil alati midagi kohapeal olemas, seega kui keegi tahab hobi korras endale kasvõi ühte paneeli saada, siis võib alati julgelt küsida. Kui on soov suuremat parki püsti panna, siis sellega saame ka aidata.